تاریخچه بیمارستان آتیه   
در سال ۱۳۷۶،‌  ایده تاسیس یک بیمارستان خصوصی در تهران  برای درمان بیماران و مصدومینی که مشکل ارتوپدی داشتند، توسط دکتر خلیل علی زاده، متخصص ارتوپدی و جراحی دست مطرح شد. 
وی که قبلا موافقت اصولی جهت تاسیس یک مرکز جراحی محدود به نام مرکز جراحی محدود دست تهران را از وزارت بهداشت، دریافت کرده بود، طی نامه کتبی تقاضا کرد که این مرکز محدود به بیمارستان تخصصی تغییر ماهیت یابد، که با این امر موافقت کرد. 


 
دکتر علی زاده، موافقت ۴ نفر از پزشکانی که در بیمارستان ساسان با هم کار می کردند را برای همکاری را جلب نمود . 
این ۴ نفر عبارت بودند از: 
۱- زنده یاد دکتر علی هنرمند 
۲- دکتر  غلامحسین کاظمیان 
۳- دکتر علی شهرام موثقی 
۴- دکتر سید احمد رضوان 


 
فعال ترین عضو و همکار گروه، دکتر علی هنرمند بود که در شب ۱۸ شهریور ۱۳۷۷ در گذشت . وی در تمام مراحل پا به پای دکتر علی زاده فعالیت می نمود. 
جلسات هماهنگی و جذب پزشکان به هسته اولیه ، در مطب دکتر علی زاده واقع در خیابان ۱۸  شهرآرا ، تشکیل می گردید. 
در یکی از این جلسات، زنده یاد دکتر مستوفی، ساختمان فعلی بیمارستان آتیه را بعنوان محل مناسب معرفی کردند . 
این محل جهت یک مرکز جراحی محدود، ساختمان پزشکان با ۱۰۲ مطب و درمانگاه مجهز به واحد های داروخانه و آزمایشگاه و رادیولوژی، به نام کلینیک ایران زمین بود . 
برای تملک و اجرای امور ، شرکت پزشکی کوشک آتیه ، با عضویت ۴ نفر تشکیل شد و اندکی بعد دکتر محمد رحیم دهقان به این شرکت وارد شدند. 
در دی ماه ۱۳۷۷ بعد از مدت طولانی و توافق انجام شده، ساختمان فعلی بیمارستان آتیه از شرکت ستیا ، مالک ساختمان خریداری شد و عملیات اجرایی تغییر و تبدلیل آن با موافقت وزارت بهداشت برای تبدیل بیمارستان تخصصی به بیمارستان جامع به نام آتیه ، آغاز شد .
برای پیدایش آنچه اکنون بعنوان بیمارستان آتیه می شناسیم ، زحمت های بسیار فراوان و طاقت فرسایی کشیده شده که شرح آن ناممکن است . 
آنچه مهم است  سایه الطاف خداوندی ، نقش بسیار مهم مدیریت و رهبری و سازماندهی و جذب سرمایه و خطر پذیری و صرف بهنگام منابع جذب شده و طراحی و زمان بندی بر اساس واقعیات روز می باشد .

 
********
 
بيمارستان آتيه در زميني به مساحت 4300 متر مربع و زيربناي  تقريبي 24000 مترمربع با 12 طبقه مي باشد. اين بيمارستان از 15 بهمن سال 1377 با هدف ارائه خدمات مناسب و سريع در كليه رشته‌هاي پزشكي آغاز به كار نمود. مديران , پزشكان , پرستاران و سايركاركنان بيمارستان كه مجموعا خانواده آتيه ناميده مي‌شوند , اصل ارتقاء رضامندي بيماران و مراجعين را محور كار خويش قرار داده و تا به امروز در مسير اجراي اين اصول تلاش مستمر داشته اند .

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
        

 
بیمارستان آتیه یک مجموعه کاملاً خصوصی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارت مستمر در ارائه خدمات آن دارد.
 

خانواده آتیه با اعتقاد به لزوم بهره گیری از آموزش های مداوم در همه گروه ها، از طریق دوره های آموزشی داخل و خارج از کشور نسبت به ارتقاء دانش خود در تمام زمینه های خدمت رسانی تلاش مستمر دارد و كسب رضايت مراجعين را سرلوحه كار خود قرار داده است.


 
برچسب ها : بیمارستان آتیه